Prasokontenery APB

Prasokontener do surowców wtórnych i odpadów suchych. Najbardziej dopracowany sprzęt tego typu spośród wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. 100% Made in Germany!

APB 1620 / APB 606 / APB 616

Prasokontener APB to rodzaj prasy do odpadów w której jednostka prasująca oraz kontener do gromadzenia sprasowanych odpadów stanowią zintegrowaną całość – monoblok. Prasy do odpadów typu prasokontenery APB przeznaczone są szczególnie do surowców wtórnych oraz odpadów suchych. Jednostka prasująca posiada duży otwór załadowczy, dzięki któremu podanie odpadów jest bardzo komfortowe. Następnie płyta prasująca ugniata odpady z dużą siłą w szczelnym kontenerze. Cykl prasowania rozpoczyna się po uruchomieniu prasokontenera za pomocą jednego przycisku. Cała praca dla użytkownika prasokontenera polega zatem jedynie na wrzuceniu odpadów do maszyny oraz jej uruchomienia. Prasokontener może być zarzucany z ziemi, z rampy, z wnętrza hali lub za pomocą wywrotnicy z pojemnikami 1100l. W momencie zapełniania kontenera, prasa do odpadów informuje o konieczności zgłoszenia odbioru i opróżnienia maszyny. Aby opróżnić prasokontener z odpadów, przyjeżdża po niego standardowy samochód hakowy, zabiera całą maszynę do punktu zrzutu, opróżnia prasokontener oraz wraca i podstawia pod miejsce użytkowania pustą prasę, gotową do ponownego prasowania odpadów. Prasokontener Bergmann APB to najbardziej komfortowe, higieniczne, ergonomiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie do zagospodarowania surowców wtórnych oraz odpadów suchych.

Zastosowanie prasokontenerów APB BERGMANN

Prasokontenery APB przeznaczone są szczególnie do odpadów i surowców wtórnych typu:

 • KARTON / TEKTURA
 • FOLIA
 • PAPIER
 • SUCHE ODPADY MIESZANE
 • ODPADY OPAKOWIANIOWE

Prasokontenery APB posiadają szereg rozwiązań które czynią je idealnym rozwiązaniem do zagęszczania tego typu odpadów.
Prasy do odpadów suchych typu prasokontenery APB stosowane są najczęściej w zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i dystrybucyjnych, w zakładach repackagingu,
w supermarketach, galeriach handlowych itp.

Zalety - Co wyróżnia Prasokontener APB BERGMANNN

Odpady suche charakteryzują się często niską wagą przy jednoczesnej dużej objętości. Stąd Prasokontener APB ma za zadanie uzyskać jak największe zagęszczenie co równa się jak największą wagę odpadów w kontenerze. Ze względu na często spore gabaryty takich surowców jak kartony i folie ważne jest aby prasokontener mógł obsługiwać nawet duże kawałki materiałów. Efekt ten uzyskujemy dzięki różnym wyjątkowym rozwiązaniom które próżno szukać w innych prasokontenerach:

 • Specjalne równoległe ułożenie siłowników. Siłowniki nie pracują jak w pozostałych prasokontenerach w sposób krzyżowy, jednak są ułożone równolegle z boku maszyny. Tym sposobem 100% siły zgniotu jest przekładana bezpośrednio na odpady i surowce wtórne.
 • Prasokontenery APB wyposażone są w opatentowaną, przerzucającą płytę prasującą. Dzięki temu w każdym dowolnym momencie cyklu prasowania dostępna jest zawsze pełna objętość komory prasowania, a odpady są automatycznie przerzucane przed płytę prasującą.
 • Jednostka prasująca nie wymaga żadnego ręcznego czyszczenia, w przeciwieństwie do wielu innych prasokontenerów, nie narażając tym samym pracowników na kontakt z odpadami.
 • Żadne podzespoły hydrauliczne oraz elektryczne nie mają kontaktu z odpadami co kilkakrotnie zwiększa ich żywotność;
 • Możliwość dowyposażenia maszyny w różne opcje dodatkowe aby dopasować maszynę do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
 • Prasokontenery APB posiadają wyłącznie podzespoły najlepszych renomowanych i sprawdzonych producentów, stąd wyróżniają się niezawodnością oraz długą żywotnością nawet w trudnych warunkach pracy.

Niemiecka firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w budowie maszyn do gospodarki odpadami.

Własne wynalazki Bergmann!
100% Made in Germany!

Oferta

Zapraszamy do współpracy

W celu szybkiego uzyskania oferty prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. Nasz handlowiec skontaktuje się z Państwem w możliwie najkrótszym czasie.

NAPISZZADZWOŃ